Натяжні стелі і ваша фантазія

Натяжні стелі і ваша фантазія

Що ми можемо сказати про ідеальні стелі? Що ми представимо в першу чергу при цих словах? Білий, гладкий, рівний, чистий? Це традиційне уявлення про стелю над нашими головами. І викорінити її не так то просто, та й по суті не потрібно. Головне не забувати, що на цьому можливості оформлення інтер’єру і, зокрема, стелі не закінчуються. На сьогоднішній день використання натяжних стель не обмежує вашу фантазію, а іноді просто недостатньо знань про те, що можна створити за допомогою сучасної натяжної стелі.

Крім звичайної білої плівки для натяжної стелі, яка приваблива крім своєї простоти ще і вартістю, сучасні технології дозволяють реалізувати безліч цікавих дизайнерських та інтер’єрних рішень. Сьогодні різні виробники пропонують цікаві аксесуари і фактури тканин і матеріалів, всілякі схеми кріплень і профілів.

Що можна сказати про матеріали, з яких сьогодні виробляються натяжні стелі?

Найчастіше це плівка, в основі якої м’який полівінілхлорид товщиною від 0,15 до 0,25 мм. Основні параметри плівки – коефіцієнт звукопоглинання 0.4, питома вага від 165 до 350 г / м2 і світлопоглинання в розмірі 30% для глянцевих поверхонь плівки та в розмірі 90% у матових або шорстких плівках. Під навантаженням плівка може розтягуватися більш ніж в два рази, а показник міцності на розрив плівки коливається від 12 до 18 Н / мм2 по ширині та довжині відповідно.

З інших якостей плівки для натяжних стель можна відзначити її невисоку морозостійкість в складеному стані, але перепад температур плівка в натягнутому стані витримує високий – від 35 до 75 ° С. Також плівці притаманні  водонепроникність, ударостійкість і протистояння розтріскування. Найбільш цікавим з точки зору дизайну є властивість плівки добре забарвлюватися в різні кольори. Варто згадати, що трикотажні безшовні натяжні стелі мають значно кращі експлуатаційні характеристики, але от з палітрою кольору справи йдуть гірше. В основі цих стель поліефірне полотно, просочене термореактивним поліуретаном. А ось колір подібні стелі можуть мати тільки білий або тонований акриловими барвниками. Фактура не фарбованої тканини натяжної стелі шорстка.

Крім палітри кольорів з більш, ніж 150 забарвлень плівкові натяжні стелі демонструють велику різноманітність фактур і малюнків. Зустрічається елегантний сатин з шорсткою поверхнею, глянсова, ніби лакована стеля, що дозволяє створити ілюзію об’єму і дзеркальне відображення. Пропонується також поверхня у вигляді венеціанської штукатурки і металізована площина. Непогано виглядає муарова стеля, що переливається м’якими хвилями або замша, яку інакше називають оксамитовою натяжною стелею.