Натяжна стеля і освітлення

Натяжна стеля і освітлення

Пройшло зовсім небагато часу з тих пір, коли верхи дизайнерської вишуканості в нових інтер’єрах були точкові світильники, вбудовані в стелю.

Це було можливо здійснити тільки при установці стелі з гіпсокартону або, трохи пізніше, рейкової  стелі.

Натяжні стелі також дозволяють прикрасити інтер’єр різними світильниками і забезпечити рівномірний розподіл освітлення за площею.

При монтажі світильників в полотно натяжної стелі використовуються методи кріплення освітлювальної арматури до базової стелі, що в багатьох випадках надійніше і безпечніше, ніж монтаж арматури безпосередньо в «гіпсокартон» або рейкову стелю.

Особливістю монтажу світильників в полотні натяжної стелі є примірка і попередня обробка отворів під світильники по контуру термостійким кантом. В іншому випадку плівка ПВХ втратить міцність і можливість її рівномірного натягу. Монтаж світильників вимагає наявності відповідної частини на базовій стелі – спеціальної арматури або кріпильних елементів. Електроараматура випускається у підготовлені в полотні натяжної стелі отвори, потім до арматури приєднується сам світильник. Обов’язково потрібна наявність невеликого зазору між полотном стелі та нижньою частиною світильника (до 1 мм).

Для монтажу в натяжній стелі підходять точкові вбудовані світильники, які видавлені з листової сталі. Їх впускають в стелю по вищеописаному методу. Подібні світильники зручні тим, що з їх допомогою можливо добитися рівномірного освітлювального ефекту для точкового освітлення різних об’єктів в приміщенні або просторових зон. Як правило, для натяжних стель застосовується галогенова лампочка з потужністю, що не перевищує 35 Вт. Підходить такий тип освітлення, як для житлових приміщень, так і для вторинного освітлення для виділення обраних зон.

Натяжна стеля в душі

Також актуальні для використання в натяжних стелях вологозахищені точкові світильники. У них передбачені спеціальні прокладки з силікону, які не допускають проникнення вологи в корпус світильника. Лампа в таких світильниках, як правило, захищена склом. Для використання малопотужних світильників необхідний понижуючий трансформатор, який кріпиться за натяжною стелею разом зі всієї електричної розводкою. Також в натяжних стелях можна використовувати світильники з регулюванням потужності світлового потоку і напрямом освітлення на вибрану зону. Точкові світильники такого типу дозволяють отримати цікавий візуальний ефект. Також застосовуються лампи для низького струму з трансформаторами і реле потужністю не більше 35 Вт. Вбудовують в натяжні стелі і карданні світильники, які дозволяють за допомогою сталевого рефлектора, регульованого в двох перпендикулярних площинах, змінювати і точно направляти пучок світла.