Встановлення натяжних стель

Навіть якщо у вашому будинку зроблений бездоганний ремонт з урахуванням усіх модних тенденцій, а стеля так і залишилася викривленою і покрученою з нерівномірною побілкою, весь естетичний вигляд приміщення наблизиться до оцінки «нуль». Встановивши натяжні стелі, ви позбудетеся від щорічного обов’язку їх білити, також вони можуть стати тимчасовою страховкою від невеликого повені, влаштованого сусідами зверху. Монтаж натяжних стель своїми руками цілком реально втілити в життя, не наймаючи для цього фахівців. Підготовчий етап перед установкою натяжних стель. Перш ніж приступити до роботи, необхідно ретельно обстежити стелю. Все, що з неї сиплеться чи може обсипатися, відвалитися, має бути усунуто, щоб у майбутньому уникнути деформації нового покриття. На відміну від кріплення стель у квартирі, їх установка в приватних будинках може бути ускладнена наявністю дерев’яних перекриттів, через яких утворюються деякі нерівності. Щоб натяжна стеля не надувалася, і в ньому не гуляв вітер, слід за допомогою монтажної піни заліпити всі дірки і щілини. Уважно також простежте за тим, чи немає порожніх просторів між стелею і стінами, якщо вони все ж таки присутні, їх теж необхідно ліквідувати. Ідеальні умови для монтажу натяжних стель – порожня кімната без меблів. Якщо можливості повністю звільнити приміщення немає, то необхідно винести хоча б дрібні предмети побуту та побутову техніку. Зробити доступ до стін максимально вільним, підсунувши меблі ближче до центру. Все, що залишилося, треба накрити захисною плівкою. На підлогу кладемо аркуші картону, щоб уникнути появи подряпин. Проводку необхідно прикріпити до вже існуючої стелі, щоб вона не торкалося нової. Перед тим, як прогріти кімнату (потрібно при установці стелі з ПВХ), бажано зняти з пластикових вікон (якщо такі встановлені) кутники.

Необхідні інструменти та комплектуючі для монтажу стельового покриття.

 До таких належать: шуруповерт; перфоратор; вимірювальний прилад (рулетка); рівень (лазерний або водяний); нагрівальний прилад (теплова гармата або спеціальний фен, призначений для будівельних робіт); лопатки (кутова і пряма); полотно стелі і профілі (пластикові або алюмінієві). Додаткові комплектуючі для натяжних стель: декоративні вставки (можуть бути різного кольору); спеціальні прищіпки-затискачі; клей, пластикові кільця під світильники, різні фіксатори.

 Отже, переходимо безпосередньо до питання: «як встановити натяжні стелі». Технологія установки натяжних плівкових стель. За допомогою рівня робимо розмітку, тут же прикладаючи спеціальну нитку. Таким чином, повинні сформуватися рівні лінії по периметру, до яких прикладаються профілі, попередньо просвердлені. При виборі матеріалу для профілів, слід віддати перевагу алюмінієвим, так як вони прослужать довше. Далі робимо відмітки на стіні, орієнтуючись на просвердлені отвори  прикладаються в профілях. За відмітками починаємо свердлити отвори перфоратором (діаметр бура дорівнює 6 мм). Потім прикріплюємо профілі за допомогою шуруповерта і саморізів. .Потім акуратно розпаковується плівка для натяжних стель в попередньо прогрітій кімнаті (40-50 градусів). При цьому прослідкуйте, щоб поруч не було ніяких гострих предметів, які могли б її пошкодити. Не треба панікувати, якщо ви побачили на плівці заломи, максимум через півроку вони розпрямляться і зникнуть. Замовлене полотно вже має бути підігнано під розміри кімнати, в ньому має бути так званий базовий кут, з якого і починається установка стелі. Розвішуємо полотно на заздалегідь встановлених по кутах підвісних прищіпках-затискачах. Важливо зробити так, щоб затискачі не зашкодили плівку, наприклад, можна обернути їх в якій-небудь м’який матеріал. На стелю направляємо тепле повітря з газової гармати, прогріваючи його до 70-80 градусів, щоб зробити вінілову плівку більш еластичною. Потім по черзі, знімаючи прищіпки, фіксуємо полотно в профілях по кутах кімнати за допомогою спеціальної лопатки. Лише після вищеописаної процедури приступаємо до закріплення прямих ділянок уздовж стін. Щоб процес установки йшов рівномірно, рекомендується кріпити спочатку місця зі швами, далі поділити залишилися незафіксовані ділянки навпіл і знову ж їх прикріпити до профілів. Залишилося тільки натягнути і зафіксувати всі інші шматки. Завершуємо процес кріпленням в профіль спеціальної декорованої гумової вставки або приклеюванням пінопластового багета до стіни. Коли стеля встановлена, наклеюємо на місце для установки люстри (або інших видів світильників) пластикове кільце і акуратно вирізаємо в ньому отвір.

Особливості монтажу безшовних тканинних стель.

 Безшовні натяжні стелі  характеризується відсутністю швів на полотні при установці. Величезний плюс такого виду установки в тому, що не потрібно прогрівати приміщення. При монтажі безшовної стелі використовуються профілі з високою міцністю, які встановлюються точно так само, як і для стель з плівки. Монтаж тканинної стелі трохи відрізняється від установки плівкового покриття. Якщо стелі з ПВХ бажано починати натягування з кутів, то, безшовну натяжну стелю, навпаки – з середини стіни. Таким чином, спочатку повинен утворитися деякого роду хрест, орієнтуючись по якому, необхідно натягувати інші шматки – від центру до кутів. При натяжці потрібно використовувати спеціальний шпатель. Звисаючі краї зрізаємо ножем.