Види натяжних стель

Види і типи натяжних стель

Опис видів і типів натяжних стель. Популярність обробки приміщення за допомогою натяжних стель у Львові  набирає обертів. Найчастіше клієнти губляться в широкому розмаїтті не тільки фірм і виробників, але і в різних варіантах матеріалів і способах монтажу. Сподіваємося, запропонована нами класифікація натяжних стель зробить вибір простим, а головне, обгрунтованим.

Основна ознака, за яким класифікуються натяжні стелі, – це матеріал полотнища.

Розрізняють тканинні і плівкові натяжні стелі.

Тканинний стеля вважається безпечною для людини і навколишнього середовища основою, оскільки поверхня «дихає». На виробництві щільна поліестрова матерія обробляється спеціальними засобами для надання їй антистатичності. Стеля виглядає матовим і шорсткий на дотик. Може використовуватися в приміщеннях з нестабільним температурним режимом (балкон, баня, гараж). При протіканні такі стелі практично не тримають воду і потребують заміни полотна. В дитячій та спальні, особливо враховуючи, що ризик затоки там мінімальний.

Плівкові стелі виготовляються з ПВХ (полівінілхлориду), тобто склад близький до матеріалу пластикових вікон, що дозволяє стелях витримувати воду при затоці (до ста літрів на один квадратний метр). Такі стелі мають широкий колірний спектр, а також вони прості в експлуатації: у разі необхідності, протирайте поверхню вологою губкою. ПВХ-стелі, в свою чергу, поділяються на три види за зовнішніми характеристиками, а саме: глянець, сатин, матовість.

Глянсове полотно надає кімнаті об’ємність, візуально збільшує її, відбиваючи предмети і світло. Частіше використовується для нежитлових приміщень: ванних кімнат, санвузлів, коридорів, кухонь . Така стеля краще за інших відмивається від забруднень.

Сатиновий стеля в деяких кольорах виглядає шкіряним, покриття приємно згладжує небажані віддзеркалення і відблиски, залишаючи лише відсвіт легкого флеру променів сонця або ламп.

Матова плівка дозволяє добитися ефекту ідеально гладкого отштукатуренного стелі. Мабуть, це самий консервативний і простий варіант.

Бажання домогтися бездоганного інтер’єру багатьох замовників підвищує значущість такої ознаки натяжної стелі, як відсутність або наявність на поверхні швів (так звані безшовні і шовні стелі).

В основному тканинні натяжні стелі  не створюють подібної проблеми, оскільки апріорі мають достатню ширину (3-5 метрів). Плівкові ж стелі спочатку мають меншу ширину (зараз – близько 2 метрів), виготовляються безпосередньо під розмір і конфігурацію об’єкта і мають зварювальні шви, місце розташування яких обумовлюється з клієнтами. Однак деякі виробники намагаються вирішити цю проблему, з часом випускаючи полотна ширше. Професіонали радять стикувати стелі ближче до дверей, щоб при вході в кімнату шов не кидався в очі.

Дизайнерська ідея штовхає вперед і виробничу сторону питання, в результаті чого створюється ще одна ознака класифікації стель – класифікація за кількістю рівнів.

Однорівневі стелі є класикою і гарні для невеликих кімнат, для приміщень без вишукувань або у разі обмеження бюджету. Якщо ж є простір для фантазії і фінансова можливість, то багаторівневі стелі – підходящий варіант. Вони привнесуть неповторний стиль, зонируют приміщення, вигідно підкреслять елементи інтер’єру, адже поєднувати можна не тільки різні форми, напрямки (під нахилом, у вигляді купола тощо), кольору, але і різні фактури натяжних стель.

Наступний ознака – це спосіб монтажу. Стелі можуть встановлюватися за допомогою нагрівального газового пристрою («гармати») або без нього.

Холодна натяжка використовується для монтажу тканинних стель, гаряча – для натяжки будь-яких видів плівкових стель.  Нагрівання приміщення може досягати 65-70 градусів, тому кімнату бажано звільнити від предметів і рослин. Для плівкових стель термічна обробка з подальшим охолодженням мінімізує можливість провисання ковані вироби. Якісний ПВХ-матеріал має запах після установки не більше пари днів.

Натяжні стелі диференціюються і за способом кріплення полотна.
До гарпунним стелях в процесі установки по периметру приварюється кант з твердого полівінілхлориду, а безгарпунний кріпляться до багета за типом прищіпки (так встановлюються всі тканинні стелі, але також деякі фірми використовують безгарпунних технологію і для натяжки плівки).

Таким чином, після вивчення загальній класифікації натяжних стель замовник може грамотно зробити свій вибір, задаючи конкретні питання менеджерам компаній і отримуючи розгорнуту консультацію з індивідуального підбору натяжної стелі, який найкращим чином підійде по всіх важливих для самого замовника критеріям.